Magyar sikerek a 2019. évi UIM-ABP Jet-Ski Európa-bajnokságon

Találatok: 1472

4 magyar éremmel zárult a 2019. évi UIM Európa Bajnokság utolsó versenye Zágrábban a Horvát Nagydíjon.

Összesítésben a 2019. évi Jet-Ski Európa-bajnokságon a magyar versenyzők 2 arany, 1 ezüst, 2 bronzérmet és 9 pontszerző helyezést értek el.

Ski GP3 kategóriában Markus Erlach bronzérmes, Szabó Barnabás 4., Jozef Bohuslav 5., Christina Mahringer 6., Hovorka Viktor 7., Sümegi Martin 9., Kuchta Kristian 10. lett a Horvát Nagydíjon.

Összesítésben a kategória Európa bajnoka Szabó Barnabás, Sümegi Martin ezüstérmes, Jozef Bohuslav 5., Christina Mahringer és Hovorka Viktor holtversenyben 7., Kuchta Kristian 10., Markus Erlach 12., Puskás Zoltán 15., Szeredi Gergő 20. helyezést szerzett.

Runabout Veterans GP1 kategóriában Kéri Attila állhatott a dobogó harmadik fokára, Czeller Béla 4. helyen végzett a hétvégén.

A három futam összesítésben Kéri Attila a kategória bajnoka, Czeller Béla Európa-bajnoki bronzérmes. Heller Krisztián Európa-bajnoki 5., Cseke Zsolt 6., Mikucza Tamás 8., Komonyi Lajos 9. helyezett lett.

Ski Veterans GP1 kategóriában Szép Attila bronzérmes, Déri Attila 4., Futó Attila 7. lett Zágrábban.

Összesítésben Déri Attila Európa-bajnoki bronzérmes, Szép Attila 4., Futó Attila 5., Markus Erlach 11. helyezést ért el.

Runabout GP4 kategóriában Major Marcell ezüstérmes, Stefán Salath 7. helyezett lett. A kategória összesítését tekintve Major Marcell 10., Stefán Salath 12., Tóth Ádám 16., Beliczki Márk 20. helyen végzett a kategóriában.

Runabout GP2 kategóriában Czeller Béla 7. helyezést ért el az Európa Bajnokság utolsó fordulóján.

A kategória végeredménye Czeller Béla 5., Járányi Gergely 7. Daniell Wagner 8., Cseke Zsolt és Hársfalvi Gergely holtversenyben 10. pontszerző helyezést ért el.

Ski GP1 kategóriában Szabó Barnabás 6., Szabó Gábor 10. helyezést ért el. A három nagydíj összesítését követően Szabó Barnabás 6., Szabó Gábor 8. lett az állós királykategóriában.

Runabout Ladies GP4 kategóriában Vásári Ildikó Európa-bajnoki 4. helyezett lett.

Ski Juniors GP3.2 kategóriában a Portugál, Magyar és Horvát nagydíj eredményeinek összesítése után Puskás Zekő Európa-bajnoki 5., Jászai Csongor 8., Ifj. Puskás Zoltán 9. helyezett lett.

Runabout GP1 király kategóriában a három Nagydíj eredményeinek összesítése alapján Hársfalvi Gergely 15. helyen végzett.

Gratulálunk versenyzőinknek a kiváló eredményekhez!